Ilgalaikiai kreditai

Ar žinote, kokios yra kreditų rūšys? Visų pirma, kreditų rūšys priklauso nuo pasirinkto skirstymo kriterijaus. Pavyzdžiui, jei yra atsižvelgiama į kredito dydį ir atidavimo trukmę, jie gali būti skirstomi į dvi pagrindines grupes: tai trumpalaikiai ir ilgalaikiai kreditai. Kuo jie skiriasi?

Trumpalaikiai kreditai yra suteikiami sąlyginai trumpam laikotarpiui, pavyzdžiui, mėnesiui, ir visa suma turi būti grąžinta iš karto (geriausiu atveju, per kelis kartus). Jie yra patogūs tais atvejais, kai tam tikru momentu pritrūkstama pinigų, bet yra žinoma, kad jų greitai atsiras. Tarkim sausio 20 d. Onai baigėsi pinigai, bet ji žino, kad vasario 3 d. ji gaus atlyginimą. Pinigų jai labai reikia, todėl ji pasiskolina pinigų iš kredito įmonės, ir, gavusi darbo užmokestį, iškart reikiamą sumą pinigų grąžina. Visi patenkinti: Ona gavo pinigų, o kredito bendrovė juos atgavo laiku (ir vilkas sotus, ir avis sveika, taip sakant). Trumpalaikiai kreditai yra naudingi tais atvejais, kai pinigų pritrūkstama netikėtai ir kai suma nėra labai didelė.

Ilgalaikiai kreditai imami kiek kitokiais atvejais. Paprastai tai didesnė pinigų suma, kuri neprivalo būti grąžinta vienu sykiu. Pavyzdžiui, galima pasiskolinti 1000 Lt ir juos grąžinti per metų laikotarpį. Ilgalaikiai kreditai yra naudingi tais atvejais, kai neužtenka sąlyginai nedidelės pinigų sumos ir kai asmuo žino, kad negalės visos sumos grąžinti jau kitą mėnesį. Be to, dažnai skiriasi ir skolinimosi tikslai. Ilgalaikiai kreditai dažniau imami ne tam, kad būtų galima „išgyventi iki algos“, bet tam, kad būtų galima įsigyti kokį nors reikiamą daiktą. Pavyzdžiui, Dariaus namuose netikėtai nepataisomai sugedo skalbimo mašina. Jis kas mėnesį gauna nedideles pajamas, kurių užtenka jam ir jo šeimai, bet visiškai nebelieka taupymui. Todėl atliekamos sumos skalbimo mašinai jis neturi. Ką daryti? Jis galėtų pasiimti ilgalaikį kreditą ir nusipirkti skalbimo mašiną, o vėliau kreditą išmokėti, nes kasmėnesinės įmokos nebūtų labai didelės ir neviršytų jo galimybių.

Trumpalaikiai ir ilgalaikiai kreditai skiriasi ir kitomis sutarties sąlygomis. Pavyzdžiui, skiriasi palūkanų norma, delspiniginių dydis. Kaip ir pasirašant bet kokią sutartį pirmiausia reikia atidžiai perskaityti visas sutarties sąlygas, kad vėliau nekiltų neaiškumų ar nesusipratimų. Pasiimdami kreditą jūs įsipareigojate ir patvirtinate, kad visos sąlygos jums yra tinkamos ir priimtinos, todėl būkite atidūs ir susipažinkite su visais sutarties punktais, kad vėliau nereikėtų gailėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *